Kacper Sas z medalem w Pucharze Polski w Taekwon-do


4-5 marca był kolejnym aktywnym weekendem dla zawodników kłobuckiego Wojownika. W niedalekim Mykanowie odbył się turniej Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do. Na matach spotkało się 174 seniorów z 36 klubów oraz 142 juniorów z 35 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-do. Turniej jest otwarty, nie ma do niego eliminacji i startować może każdy, kto spełnia wymagania regulaminowe Polskiego Związku Taekwon-do. Oczywiście nie mogło zabraknąć zawodników wszystkich sekcji Wojownika.

Gminę Krzepice reprezentował na tym turnieju Kacper Sas ze Starokrzepic. Kacper startował w konkurencji walk indywidualnych do 62 kg. Kacper spotkał się na macie z zawodnikiem z Łodzi. Walka była bardzo wyrównana, niestety Kacper musiał uznać wyższość przeciwnika.

Drugą konkurencją, w której Kacper startował była konkurencja technik specjalnych. Techniki specjalne to różnego rodzaju kopnięcia z wyskoku, których celem jest rozbicie deski zawieszonej na wysokościach rzędu 2-3 m (czasem wyżej). Techniki specjalne to konkurencja jedyna w swoim rodzaju, ponieważ taki rodzaj rywalizacji sportowej nie występuje w innych sztukach i sportach walki. W tej trudnej konkurencji Kacper zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal. Już dawno w Wojowniku nie było medalu z tej konkurencji.

Wszyscy zawodnicy Wojownika zdobyli 3 złote, 1 srebrny raz 2 brązowe medale. Zdobyte krążki oraz świetne wyniki pozostałych zawodników uplasowały Klub Sportowy Wojownik na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej Polskiego Związku Taekwon-do. Ten fantastyczny wynik jest efektem ciężkiej pracy całego zespołu, zarówno zdobywców medali, ale również tych, którzy wypracowali miejsca w pierwszej szesnastce. Po raz kolejny zawodnicy Wojownika udowadniają, że ciężka praca napędzana marzeniami przynosi spektakularne efekty. A jak mawia Artur Osuchowski – trener Wojownika „nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa”.

kacper sas na podium.jpeg