Uroczystości poświęcone pamięci ks. Zenona Raczyńskiego

W kościele pw. Św. Jakuba Ap. w Krzepicach została odprawiona uroczysta Msza Św., a po zakończeniu liturgii przemaszerowano na skwer im. ks. Zenona Raczyńskiego, gdzie dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej ojcowi duchownemu częstochowskiej „Solidarności”.
W uroczystościach uczestniczyli licznie zgromadzeni goście, samorządowcy, przedstawiciele częstochowskich organizacji związkowych oraz mieszkańcy naszej gminy. Nad oprawą muzyczną czuwała m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzepic.

Ksiądz Raczyński urodził się 06 lipca 1933r. w Krzepicach. Studia teologiczno – filozoficzne odbył w Częstochowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Święcenia kapłańskie przyjął 19 stycznia 1957 r. w katedrze częstochowskiej z rąk ks. bp. Zdzisława Golińskiego. Od 1983r. był proboszczem w parafii św. Józefa Rzemieślnika na Rakowie. W połowie lat 80-tych rozpoczął odprawianie nabożeństw w intencji Ojczyzny. Gromadziły one działaczy opozycji. Założył stołówkę dla ubogich. Zmarł 19 stycznia 1996 r. w Częstochowie. Pochowany został na cmentarzu parafialnym w Krzepicach w grobowcu rodzinnym.