W Krzepicach uczczono pamięć o wydarzeniach sprzed siedemdziesięciu siedmiu lat

W miniony piątek, 26 sierpnia formacje kawaleryjskie z Małopolskiego Klubu Rekreacji i Turystyki Konnej im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich dotarły na byłą granicę państwa w Starokrzepicach. Przemarsz, w którym wziął udział Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia, dotarł do Krzepic, by tam, na placu targowym mieszkańcy mogli spotkać się z przybyłymi na koniach ułanami.

Wczesnym sobotnim rankiem rozpoczęły się uroczystości rocznicowe.

Po Mszy Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Św. Jakuba Ap. w Krzepicach ich uczestnicy przeszli na Rynek im. Powstańców 1683r. w Krzepicach.

- Niech to dzisiejsze spotkanie na  terenach,  które siedemdziesiąt siedem lat temu były zachodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, będzie chwilą zadumy nad okrutnym losem ludzi uwikłanych w działania wojenne – powiedział w rocznicę wybuchu II wojny światowej  Burmistrz Krzepic, Krystian Kotynia. - Niech będzie okazją do oddania hołdu tym, którzy pierwsi stawili opór niemieckiemu najeźdźcy – dodał.

Tradycyjnie, po Apelu Poległych i okolicznościowych przemówieniach, ulicami Krzepic przeszedł marsz, w którym wzięli udział: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, przedstawiciele Rady Miejskiej w Krzepicach, delegacje ze szkół, jednostek samorządowych, Ochotniczych Straży Pożarnych, policji, ułani z 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich i mieszkańcy Krzepic.