Kulturalne pożegnanie karnawału w GOK

W minioną niedzielę, 7 lutego Gminny Ośrodek gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej z Zajączek Drugich, którzy zaprezentowali naszej publiczności dwa przedstawienia.

Pierwsze – pantomimiczne pt. „Brzydkie kaczątko”, odniosło ogromny sukces zwyciężając w finale XII Powiatowych Konfrontacji Teatralnych w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej. Warto dodać, że odtwórczyni jednej z głównych ról spektaklu – Roksana Wypych z klasy IV otrzymała w Konfrontacjach nagrodę specjalną za wybitną grę aktorską. Spektakl kilkakrotnie wystawiono podczas szkolnych uroczystości.

„Brzydkie kaczątko” zostało przygotowane przez panie Annę Hałkę i Annę Walacik.

Zaprezentowali je uczniowie z klas III – IV:

Brzydkie kaczątko – Paulina Wręczycka

Kwoka – Roksana Wypych

Kaczor – Jakub Błaszczak

Kogut – Tobiasz Wieczorek

Kot – Kacper Wierszak

Gospodarz – Adam Woźny

Kaczątka – Amelia Derda, Mateusz Pabis, Milena Małecka

Łabędzie – Maja Sosna, Nikodem Wieczorek, Marta Eliasz, Norbert Rosak, Amelia Imiełowska, Zuzanna Pinkosz,

Dzieci – Wiktoria Koterba, Weronika Wilk, Jakub Piszel, Mateusz Trawiński, Kamil Wilk.

W dalszej kolejności na scenie Domu Kultury wystąpili uczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej w Zajączkach Drugich. Dzięki muzyce i bajkowej scenografii, publiczność zgromadzona w sali kinowej GOK mogła na pewien czas przenieść się do magicznego świata maleńkiej dziewczynki o imieniu Calineczka.

Przedstawienie to uczniowie wystawiali w swojej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a także Dnia Babci i Dziadka. Podobnie jak w przypadku grupy, która wystawiła „Brzydkie kaczątko” – było to ich pierwsze przedstawienie odegrane na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach. Spektakl „Calineczka” przygotowały panie Magdalena Małecka i Małgorzata Jackiewicz. W przedstawieniu wzięli udział:

Calineczka – Sylwia Kokot

Mama – Roksana Wypych

Myszka – Paulina Wręczycka

Kret – Antonii Księżarek

Jaskółka – Julia Światłowska

Ropucha – Wiktoria Ślusarek

Ropuch – Jakub Błaszczak

Rak – Kacper Wierszak

Motyle – Paulina Siwczyńska, Martyna Siewczyńska

Kwiaty – Weronika Sekura, Amelia Małecka

Słońce – Stefan Wilk

Elf – Tobiasz Wieczorek

Narrator – Marcelina Ignasiak

k.o._0006.jpeg  k.o._0016.jpeg

k.o._0034.jpeg  k.o._0064.jpeg

k.o._0083.jpeg  k.o._0085.jpeg

W drugiej części „KULTURALNYCH OSTATKÓW” wystąpiły panie z zespołu „MARBONARE”. Pełny skład zespołu tworzą: Henryk Wiecha – Prezes i Założyciel Związku Niewidomych i Niewidzących w Kłobucku, Natalia Wiecha, Renata Bugajska, Bożena Małek, Mariola Kmon i Wacław Janik, który akompaniuje śpiewającym paniom. Podczas niedzielnych ostatków w Gminnym Ośrodku Kultury znane i lubiane przeboje dla zgromadzonej publiczności śpiewały przedstawicielki zespołu „MARBONARE”. 

k.o._94.jpeg  k.o._0122.jpeg

k.o._0101.jpeg