Spotkanie kolekcjonerów

Minione spotkanie Koła Kolekcjonerów, które działa przy krzepickim Gminnym Ośrodku Kultury zgromadziło kilkunastu pasjonatów różnych dziedzin. Tym razem temat główny spotkania opracował jeden z członków Koła. Pozostali również postanowili przynieść ze sobą fragmenty własnych zbiorów.

Historia polskiego znaczka, a także poczty w Krzepicach to dwa tematy ujęte w prezentacje, które specjalnie na okazję październikowego spotkania przygotował Janusz Kopacz. W prezentacji zobaczyli m.in. jak wyglądał najdroższy znaczek w Polsce, tzw. „10 koronówka”, a także kartka pocztowa nadana w Krzepicach 27 września 1896 roku do Niemiec. Pomiędzy prezentacjami kolekcjonerzy oglądali zbiory Janusza Kopacza. Poza znaczkami, były to również całostki, czyli koperty pierwszego dnia obiegu i inne ciekawe elementy kolekcji, jak np. dawne mapy, czy znaleziona na czyimś strychu fotografia sprzed wielu lat.

Podczas  spotkania Koła Kolekcjonerów aktywni byli również pozostali jego członkowie, którzy przynieśli ze sobą wiele interesujących przedmiotów i fragmentów kolekcji. Kazimierz Kulejewski pokazał swoje klasery z monetami oraz kilka skamieniałości, Kazimierz Dragan zabytkowy kafel, Paweł Pyrak banknoty i stare pocztówki z Krzepic, Marek Woźniak kolekcję nalepek hotelowych, a Magdalena Kwaterska zbiór pocztówek.

Kolejne, równie pasjonujące spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach już za miesiąc, 19 listopada. W każdej chwili do Koła Kolekcjonerów mogą dołączyć pasjonaci, którzy chcieliby pokazać innym swoje kolekcje i podzielić się swoją wiedzą na ich temat. 

 

16.jpeg  7.jpeg

6.jpeg  9.jpeg

4.jpeg  1.jpeg

13.jpeg  11.jpeg

22.jpeg  29.jpeg

26.jpeg  28.jpeg

30.jpeg  31.jpeg