Gra terenowa "Lufcik na tropie czystego powietrza" w Dankowicach

Gra terenowa "Lufcik na tropie czystego powietrza" doskonale wpisała się w klimat Powiatowego Festiwalu Podróżniczego w Dankowicach.

29 czerwca b.r. w malowniczej scenerii, wśród lasów, stawów i wioski indiańskiej, uczestnicy gry udali się w podróż, aby odszukać miejsca na mapie i rozwiązać dziewięć zagadek ekologicznych. W wyprawie towarzyszyła im przesympatyczna papuga Lufcik.
Zadania do łatwych nie należały a zostały stworzone na potrzeby projektu Śląskie. Przywracamy błękit przez dr Dominikę Bukalak-Gaik, ekodoradczynię Subregionu Północnego. Było więc dużo główkowania, myślenia i szukania prawidłowych rozwiązań związanych z ochroną powietrza. Co najlepsze, okazało się, że właśnie taka forma, w czasach szybkich i łatwych rozwiązań okazała się strzałem w dziesiątkę. Uczestnicy, którzy ukończyli grę mówili, że gra dała im dużo satysfakcji i radości z pokonywania trudności i dotarciu do celu.

Gra terenowa "Lufcik na tropie czystego powietrza"jest oficjalnym wydarzeniem partnerskim Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej 2024. Wzięło w niej udział 12 Partnerów Śląskie. Przywracamy błękit. 29 czerwca b.r. gra odbyła się w Dankowicach, Rybniku i Sośnicowicach.
W Dankowicach grę poprowadziły: Dominika Bukalak-Gaik oraz Joanna Grzyb, z pomocą Magdaleny Zalewskiej.

Dziękujemy bardzo za ciepłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę podczas Powiatowego Festiwalu Podróżniczego.