Gra Terenowa "Lufcik na tropie czystego powietrza"

Ekodoradczyni Gminy Krzepice Joanna Grzyb oraz Ekodoradczyni Subregionalna Dominika Bukalak-Gaik serdecznie zapraszają do udziału w grze terenowej „Lufcik na tropie czystego powietrza”, która odbędzie się 29.06.2024 r. podczas Powiatowego Festiwalu Podróżniczego. Gra jest organizowana w ramach projektu LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”. 

Aby wziąć udział w grze, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go skanem na adres jgrzyb@krzepice.pl lub mzalewska504@gmail.com, w terminie do 27 czerwca 2024 roku. 

UWAGA ! Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w Grze pod warunkiem uzyskania uprzedniej pisemnej zgody opiekuna prawnego lub przedstawiciela ustawowego.

Przed rozpoczęciem gry należy zgłosić się do punktu obsługi gry (namiot Śląskie. Przywracamy błękit"), mieszczącego się na terenie kompleksu sportowo - rekreacyjnego w Dankowicach Drugich 30. Punkt ten będzie zarówno punktem rozpoczęcia gry, jak i jej zakończenia.

Wszyscy, który ukończą grę otrzymają ekoupominki. 

Formularz zgłoszeniowy PDFFormularz-zgloszeniowy.pdf (393,66KB)

Regulamin PDFRegulamin.pdf (544,37KB)

Nie od dziś wiadomo, że czyste powietrze to nasza wspólna sprawa . W tym temacie nie ma drogi na skróty. Aby oddychać czystym powietrzem potrzebujemy wielu zmian. Przede wszystkim musimy zrozumieć, że jest to poważny problem. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wrzucając do pieca plastikową butelkę truje siebie, swoją rodzinę i sąsiadów.

W poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące ochrony powietrza. Uczestnikom towarzyszy rodzina Śląskich: mama Anita, tata Michał, córka Julka,  syn Antek oraz dziadek Krzysztof. Przewodnikiem po grze jest LUFCIK przesympatyczna papuga, symbol naszej walki o czyste powietrze. Podążaj śladami Lufcika i dowiedz się co zrobić aby być zdrowym i żyć długo i szczęśliwie w województwie śląskim.

Celami Gry są:

  • kształtowanie postaw proekologicznych
  • wzmacnianie świadomości konieczności dbania o środowisko
  • informowanie o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczania powietrza
  • oswajanie w zakresie odnawialnych źródeł energii
  • zachęcanie do spacerów będących jedną z form aktywnego spędzania czasu wolnego
  • pobudzanie kreatywności dzieci, młodzieży oraz dorosłych poprzez rozwiązywanie zagadek
  • promocja Kampanii edukacyjno-informacyjnej realizowanej pod hasłem „Bierzemy powietrze pod swoje skrzydła”

Gra jest wydarzeniem partnerskim EU Green Week 2024.

Pomysł i opracowanie gry terenowej: Dominika Bukalak-Gaik, Ekodoradca Subregionalny Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Ślaskiego.