Ekosfera podczas Dnia Dziecka na Osiedlu Dąbrowa w Krzepicach

1 czerwca 2024 roku na Osiedlu Dąbrowa w Krzepicach odbyły się obchody Dnia Dziecka. Wśród licznych atrakcji, które czekały w tym dniu na dzieci i  ich bliskich nie zabrakło również ekosfery w ramach projektu "Śląskie. Przywracamy błękit".

Na stoisku ekodoradcy odbyły się warsztaty z tworzenia recyklingowych ozdób. Warsztaty miały na celu promowanie recyklingu i upcyklingu jako idei zagospodarowania odpadów do ponownego wykorzystania lub przetworzenia. Dorośli z kolei mogli zasięgnąć porad na temat termomodernizacji domu, wymiany nieefektywnego źródła ciepła na ekologiczne, odnawialnych źródeł energii oraz dostępnych źródeł dofinansowania.

Punktem kulminacyjnym ekosfery podczas obchodów Dnia Dziecka na Osiedlu Dąbrowa w Krzepicach był pokaz mody recyklingowej, połączony z krótką prelekcją na temat wpływu branży odzieżowej na środowisko naturalne (m.in. emisja CO2). Eko-pokaz miał na celu promowanie świadomych i odpowiedzialnych zakupów oraz propagowanie zrównoważonego gospodarowania odpadami.