Wakacje z wojskiem

 

Szanowni Państwo, chcielibyśmy zainteresować Was projektem „Wakacje z wojskiem”, które w ostatnim czasie ogłosiło Ministerstwo Obrony Narodowej:

Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem”. Zaplanowano trzy turnusy szkoleń w całej Polsce. Pierwszy startuje już 10 czerwca. Można wybrać dowolne miejsce i termin. Za 27 dni szkolenia każdy otrzyma 6 tys. zł.

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej.

Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości, terminu, czy charakteru służby. Będzie można się sprawdzić m .in. jako żołnierz wojsk lądowych - piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Dla każdego wojskowi rekruterzy znajdą pasujący model służby.

W województwie śląskim zaplanowano trzy turnusy - po 27 dni każdy:

10.06-06.07.2024 r.:

  1. 5 pułk chemiczny w Tarnowskich Górach,
  2. 18 batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej.

15.07-10.08.2024 r.:

  1. 5 pułk chemiczny w Tarnowskich Górach,
  2. 6 batalion powietrznodesantowy w Gliwicach,
  3. 18 batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej.

19.08-14.09.2024 r.:

  1. 6 batalion powietrznodesantowy w Gliwicach
  2. 18 batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej,
  3. 34 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść na portal www.zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię 800 180 110, lub po prostu zgłosić się do dobrowolnie wybranego wojskowego centrum rekrutacji.

Więcej informacji zawarto na stronie:

https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/articles/aktualnosci/wakacje-z-wojskiem/

Plakat_1_Wakacje z wojskiem_1480x2094