EKO SPACER z okazji Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 2 w Krzepicach

"Każdy Dzień to Dzień Ziemi" to hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krzepicach, które odbyły się 23.04.2024 roku. 

Obchody Dnia Ziemi rozpoczęli uczniowie klasy IV i V, przedstawiając niezwykle pouczającą i uwrażliwiającą na potrzeby dbania o środowisko inscenizację pt." W bajkowym świecie Ekobohaterów", przygotowaną pod kierownictwem pani Ewy Kluby.

Następnie odbyła się pogadanka Ekodoradcy Gminy Krzepice z uczniami na temat negatywnego wpływu generowanych przez nas odpadów na powietrze, glebę i wodę. Uczniowie doskonale znali zagadnienia związane z recyklingiem i upcyklingiem. 

Finałem obchodów Dnia Ziemi był ekologiczny spacer ulicą Kuźniczki, zachęcający mieszkańców do dbania o środowisko. To bardzo świadomi ekologicznie uczniowie. Już pierwszoklasiści wiedzieli co robić podczas spaceru (sami pozbierali leżące na drodze pojedyncze papierki i regularnie przekazywali najważniejszy apel mijanym przechodniom "DBAJ O ŚRODOWISKO"). Uczniowie otrzymali od Ekodoradcy ulotki "Co możesz zrobić by zadbać o jakość powietrza?" oraz "Wymiana starego pieca na ekologiczne źródło ciepła" w ramach programu Śląskie. Przywracamy błękit.