24 - 26 lipca - IV KRZEPICKIE DNI JAKUBOWE

plakat dni jakubowe 2015.jpeg

 

Już po raz IV w Krzepicach odbędą się Dni Jakubowe – impreza będąca „nieco innym” spojrzeniem na doroczne święto miasta i całej gminy, wydarzenie, które ma na celu łączyć i integrować mieszkańców  i osoby przyjezdne.

Jak co roku program jest urozmaicony na tyle, aby każdy mógł w nim odnaleźć coś dla siebie –  najmłodsi, młodzież i dojrzałe pokolenie.

Uroczyste otwarcie IV Krzepickich Dni Jakubowych nastąpi tradycyjnie na scenie ustawionej na krzepickim Rynku w ostatnią sobotę lipca        o godzinie 19.00. Otwarcie poprzedzi Msza św. w kościele pw. Św. Jakuba Ap. w Krzepicach i koncert organowy „Niezwykłe odkrycia       i dialog krzepickich organów” w wykonaniu Marcina Lauzera – organisty jasnogórskiego.

Tuż po oficjalnym rozpoczęciu plenerowej imprezy na scenie wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Starokrzepic wraz z Mażoretkami. Nie zabraknie prezentacji naszych lokalnych talentów – w tym roku publiczności swoje wokalne umiejętności zaprezentują Karolina Jędrak i Jakub Kierat. Wieczorem publiczność wysłucha koncertu „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” w wykonaniu sekcji wokalnej CANTICUM CORDIUM działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach. O godz. 21.30 dla zgromadzonej na rynku publiczności zagra i zaśpiewa Mariusz Kalaga z zespołem  – który  w latach 1994 – 1997 współpracował, nagrywał i występował z „Gangiem Marcela”. Sobotnią imprezę zakończy Disco Party pod gwiazdami, którą poprowadzi znany nie tylko krzepiczanom dj EMIL.

Niedzielny poranek będzie należał do miłośników spławika. O godzinie 6.00 nad zalewem „Łezka” w Krzepicach rozpoczną się zawody wędkarskie dla dorosłych o puchar Burmistrza Krzepic i Rady Miejskiej.

Tradycyjnie w samo południe w kościele pw. św. Jakuba Ap. w Krzepicach odprawiona zostanie Uroczysta Suma Odpustowa z oprawą muzyczną w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzepic.

O godzinie 15.00 rozpoczną się festiwalowe wspomnienia – koncert solistów Festiwalu Piosenki „Śpiewać Każdy Może” z terenu Gminy Krzepice.

W dalszej części niedzielnego programu wystąpi Dziecięcy Zespół Wokalny „WIOLINKI” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzepicach. Dla najmłodszych przewidziany jest także atrakcyjny program animacyjny.

Popołudniu na scenie z programem „W starym kinie” wystąpi  działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury Krzepicka Scena Teatralna ”SOTIE”.

Występ podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dankowicach Drugich i biesiada z zespołem MARBONARE poprzedzą rozstrzygniecie konkursu na najładniejsze stoisko wystawiennicze IV Krzepickiego Jarmarku Jakubowego.

Niedzielny wieczór wypełni występ Natalii Kutuś z Gliwic oraz koncert młodzieżowego zespołu „Zimna Północ”.

Na zakończenie IV Krzepickich Dni Jakubowych na scenie pojawi się Al. Bano&Romina Power Show   w wykonaniu Laureatów Europejskiego Festiwalu Coverów – An Dreo&Karina „FELICITA”.

Podczas Krzepickich Dni Jakubowych dużym powodzeniem cieszy się co roku Turniej Piłki Nożnej o Puchar Księdza Proboszcza Szymona Szymochy oraz Burmistrza Krzepic i Rady Miejskiej. Jeżeli w tym roku zgłoszą się chętne drużyny, turniej odbędzie się już po raz trzeci. Obok niego odegrany zostanie również II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Krzepic i Rady Miejskiej. Obydwa turnieje zostaną rozegrane na boisku sportowym „Orlik” w Krzepicach w piątek, 24 lipca o godzinie 18.45.

Także w piątek o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury na ul. Krótkiej 2 odbędzie się spotkanie z pisarką Małgorzatą Kalicińską – autorką takich powieści, jak: „Dom nad rozlewiskiem”, „Miłość nad rozlewiskiem”,  „Powroty nad rozlewiskiem”. Organizatorem spotkania autorskiego jest Gminna Biblioteka Publiczna w Krzepicach.

W tym roku po raz czwarty w ramach Dni Jakubowych organizowana jest IV Pielgrzymka Rowerowa Przyjaciół i Sympatyków Dróg Św. Jakuba „Rowerowe Camino”. Tym razem pielgrzymka będzie przebiegała na trasie Wieluń – Krzepice.