Eko Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach

Eko Ferie w Gminie Krzepice

W dniu 31.01.2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach odbyły się ekologiczne warsztaty w ramach projektu "Śląskie. Przywracamy błękit" w dwóch grupach wiekowych (5 i 6 latki oraz dzieci powyżej 7 roku życia)

Tematem spotkania było oczywiście powietrze i jego wpływ na nasz organizm.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, że zła jakość powietrza wpływa niekorzystnie nie tylko na układ oddechowy człowieka ale również na skórę. 

Po ekologicznym wstępie przystąpiono do produkcji naturalnych musujących kul do kąpieli, do których użyto sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego, oleju lnianego, olejków eterycznych, suszonych kwiatów, skórki pomarańczy oraz przypraw takich jak cynamon i  goździki.

Naturalne kule do kąpieli w żaden sposób nie szkodzą środowisku gdyż nie wprowadzają do środowiska zbędnych chemikaliów a bazują wyłącznie na składnikach występujących w przyrodzie. 

To już drugie ekologiczne warsztaty podczas ferii w gminie Krzepice. W zeszłym roku dzieci poprzez zabawę dostały wskazówki "Jak być eko, jak być trendy". W tym roku wytwarzając kule do kąpieli dowiedziały się jaki wpływ mają chemiczne środki i zanieczyszczenia na powietrze i środowisko.

Fot. Elżbieta Małoszyc GOK Krzepice