Sukces UKS TYGRYSY

UKS TYGRYSY KRZEPICE MISTRZEM POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ KLUBÓW AMATORSKICH

            W dniach 23 – 24 maja 2015 roku w Warszawie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Klubów Amatorskich, zorganizowane pod patronatem Mazowiecko Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W turnieju oprócz drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tygrysy” Krzepice, na co dzień trenującego i rozgrywającego swoje mecze na hali przy Gimnazjum  im. K. Wielkiego w Krzepicach, udział wzięły  drużyny  z Warszawy, Białegostoku, Olsztyna, Bytomia, Dobrzenia Wielkiego,  Żywca, Tomaszowa Mazowieckiego, Giżycka, Żychlina, Ośka nad Notecią, Kortowa, Nasielska, Drezdenka i Płońska. Większość tych klubów to drużyny  grające w III i IV  lidze państwowej, co tym bardziej podniosło rangę mistrzostw. W pierwszy dzień mistrzostw drużyny rozgrywały mecze we wcześniej wylosowanych grupach. Naszą drużynę los przydzielił do grupy C, którą udało się wygrać bez straty punktów:

Wyniki gr. C

UKS Tygrysy Krzepice – iProArt Stare Babice (gospodarz) 2:0

UKS Tygrysy Krzepice – TOR Dobrzeń Wielki 2:0

UKS Tygrysy Krzepice – Volley Team Żychlin 2:0

W drugim dniu mistrzostw odbywała się faza pucharowa. W 1/8 finału Tygrysy rywalizowały z czwartą drużyną grupy B Neobrand Volley Białystok 2:0. O dziwo był to jeden z najtrudniejszych meczy naszej drużyny w tych mistrzostwach. Mecz ćwierćfinałowy i półfinałowy to pojedynki z grupowymi rywalami. Najpierw w ćwierćfinale Tygrysy odprawiły bardzo silną drużynę gospodarzy mistrzostw iProArt Stare Babice 2:0, a następnie w półfinale TOR Dobrzeń Wielki 2:0. Mecz finałowy to pojedynek z drużyną NSZZ Solidarność KWK Bobrek. Mecz stojący na bardzo wysokim poziomie, trzymający w napięciu do ostatniej piłki co podkreślił wiceprezes PZPS Pan Witold Roman. Drużyna z Krzepic zwyciężyła 2:0, osiągając wymarzony cel. Najlepszym atakującym zawodnikiem mistrzostw wybrano przyjmującego naszej drużyny Sebastiana Słomiana, a najlepszym blokującym środkowego Jarosława Pawelaka.  Ponadto  na  MVP  Mistrzostw   wybrano  również  zawodnika z Krzepic  Sebastiana Słomiana. To największy sukces jakiejkolwiek drużyny w naszym rejonie i największy sukces Tygrysów od początku istnienia klubu. To podkreśla tylko fakt, że warto inwestować w krzepicką  siatkówkę.

1/8 finału

UKS Tygrysy Krzepice - Volley Białystok 2:0

1/4 finału

UKS Tygrysy Krzepice - iProArt Stare Babice 2:0

Półfinał

UKS Tygrysy Krzepice - TOR Dobrzeń Wielki 2:0

Finał

UKS Tygrysy Krzepice - NSZZ Solidarność KWK Bobrek 2:0

 

UKS Tygrysy Krzepice zagrały w składzie:

Rozgrywający: Paweł Chyra, Grzegorz Edelman

Przyjmujący: Artur Pilśniak, Sebastian Słomian, Wojciech Rogaczewski, Cezary Kalata

Środkowi: Dominik Brzozowski, Marcin Strugała (kapitan), Jarosław Pawelak

Atakujący: Bartosz Jagieła

Libero: Jakub Dyluś

Trener: Wiesław Drab

                        Wyjazd  na   Mistrzostwa Polski w Warszawie  możliwy  był  dzięki  wydatnej  pomocy Rady  Miejskiej w Krzepicach oraz naszych sponsorów. Chcieliśmy tą  droga  podziękować    naszym radnym na  czele z jej Przewodniczącym Panem Mateuszem Klubą , głównemu  sponsorowi Panu Jarosławowi Szczepaniak z „Jamar” Albertów  i sponsorowi strategicznemu  Państwu  Mariannie i Bogdanowi Grzyb z firmy „Drewtex” z Krzepic. Ponadto równie  serdecznie dziękujemy  pozostałym  sponsorom : Jackowi  Słomianowi z „Drewkop” Krzepice,  Zdzisławowi Kotynia z „Murabet” Danków, Dariuszowi Rogaczewskiemu z Drewbet , Grzegorzowi Kęsikowi z „Kesmet” Krzepice. Bankowi Spółdzielczemu w Krzepicach  oraz Krzysztofowi Brzęczkowi z Dankowa.

 

                    informacja - UKS ”Tygrysy” Krzepice przy Gimnazjum im. K. Wielkiego w Krzepicach