Jubileuszowy Koncert Zespołu Wokalnego "Wiolinki"

Zespół wokalny Wiolinki  działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Krzepicach - instruktorki zespołu   Marzena Palacz  i Ewa  Strzelczyk-Krysiak (nauczycielki w/w szkoły)

                Zanim powstał zespół Wiolinki, kilka lat wcześniej poszukiwał on już swojej nazwy. Wówczas zawiązała się w szkole kilkuosobowa grupa dziewcząt, która czarowała Jurorów konkursów muzycznych. Zespół ten przyjął nazwę " Amatorki". Dziewczęta przyniosły szkole dużo radości. Wielokrotnie zdobywały czołowe lokaty w powiecie. Zdobyły  wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Częstochowie, przywiozły Grand Prix z Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki "Kolorowe nutki ", który odbywał się w Siemianowicach Śląskich.

 Widząc radość śpiewania i zaangażowanie nie tylko dzieci, ale i rodziców w 2000 roku powstał zespół pod nazwą Wiolinki. W jego skład wchodziło wówczas 11 osób. Ciekawym doświadczeniem tamtych lat był udział zespołu ( po wcześniejszych eliminacjach) w ogólnopolskim  finale festiwalu "Tęczowe piosenki" Jana Wojdaka w Krakowie. Piosenką Smokoland  Wiolinki zawładnęły wówczas serca Jurorów.

Przez kolejne lata skład zespołu ciągle się powiększał, przybywali  nowi członkowie, rodzeństwo, kuzynowie. Choć nieśmiało, ale dołączali do zespołu również chłopcy.

Stałym elementem zespołu Wiolinki był i jest nadal jego udział w Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Harfa", na którym zdobywa  corocznie I miejsce.

W roku 2009 zespół odniósł ogromny sukces w Wojewódzkim Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych w Częstochowie. W Młodzieżowym Domu Kultury zmierzyły się wówczas 34 zespoły muzyczne  z całego województwa śląskiego. Eliminacje trwały kilka dni, ale warto było czekać. Krzepickie Wiolinki okazały się bezkonkurencyjne w kategorii zespołów muzycznych. Jury przyznało rozśpiewanym reprezentantom naszej szkoły pierwsze miejsce." Wiolinki zaśpiewały wówczas piosenkę  pt.:" Gra w kolory". Również w kolejnych edycjach tego festiwalu  zespół zdobywał czołowe lokaty. Było to II i III miejsce.

Zespół Wiolinki nie tylko reprezentuje szkołę na festiwalach, ale również bierze udział w różnego rodzaju imprezach lokalnych: Dni Krzepic, Koncerty Kolęd, Dzień Kobiet, Dzień Rodziny, Dzień Babci i Dziadka, Występy dla gości z Ukrainy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Występy dla Seniorów, Gminny Dzień Nauczyciela, Wigilia Integracyjna, Wielkanocne Stoły, koncerty charytatywne dla chorych absolwentów naszej szkoły, to tylko niektóre z wielu uroczystości z udziałem zespołu.

Zespół Wiolinki obecnie liczy 60 osób, a pożegnało się z nim już prawie 100 młodych wokalistów. W ciągu 15 lat zespół nagrał  4 płyty. Możliwe to było dzięki zaangażowaniu władz gminy, szkoły oraz rodziców dzieci.

Oto największe sukcesy zespołu:

- Rok rocznie od 2000 roku jest laureatem I miejsca Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Harfa".
- I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych w Częstochowie
- II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych w Częstochowie
- I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu "Piosenki, które śpiewam" w Częstochowie
- Kilkakrotnie - I miejsce w Powiatowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej w Borze Zajacińskim
- II miejsce w Międzypowiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Działoszynie
- II miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Myszkowie
- Wyróżnienie w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki w Rędzinach 
-  I miejsce w Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Wieluniu ( 2013 i 2014)
- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Spotkajmy się w piosence" Woźniki 2012

 Soliści zespołu również zajmują czołowe lokaty na konkursach muzycznych.