Złote Gody

Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie” – K.I. Gałczyński

         Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta szczególna okazja była powodem uroczystości, która odbyła się 08.11.2023r. w „Zajeździe pod Różą” w Krzepicach. Świętowało ją 10 par z Gminy Krzepice, które zawarły związek małżeński w 1973roku.

         Podczas uroczystości, wręczone zostały „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznane przez Prezydenta RP w nagrodę dla osób, które przeżyły, co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.  Ceremonii udekorowania Szanownych Jubilatów dokonał: Burmistrz Krystian Kotynia przy udziale Kierownika USC Małgorzaty Krzemińskiej, Wiceburmistrza Mirosława Łukasika, Przewodniczącego Rady Miejskiej Mateusza Kluby, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Romana Kudelskiego oraz Sekretarza Gminy Zbigniewa Sosina. Były podziękowania i życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Te wspólne 50 lat to symbol wierności i i miłości małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński.

         Oprócz medali Jubilaci otrzymali także pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Wzniesiony został toast, a na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia, które w prezencie zostaną przekazane jubilatom w formie albumu.

            Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

1. Halina i Tadeusz Balowie

2. Marianna i Henryk Bułowie

3.Maria i Stanisław Ceglarzowie

4. Anna i Ryszard Chęcińscy

5. Krystyna i Bogdan Gajdowie

6. Teresa i Stanisław Garncarkowie

7. Eleonora i Zygmunt Klubowie

8. Krystyna i Czesław Kubaccy

9. Krystyna i Stanisław Kucharscy

10. Zdzisława i Kazimierz Kucharczykowie

11. Krystyna i Zdzisław Kurczyńscy

12. Irena i Jakub Kwaśni

13. Barbara i Zbigniew Macochowie

14. Halina i Władysław Mońkowie

15. Wanda i Witold Pawłowscy

16. Zofia i Stanisław Piecuchowie

17. Grażyna i Daniel Rozikowie

18.Elżbieta i Lech Sękiewiczowie

19. Marianna i Jan Sławutowie

20. Stanisława i Andrzej Steckiewiczowie

21.Teresa i Henryk Ślusarczykowie

22. Romana i Jerzy Telegowie

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

Drodzy Jubilaci gratulujemy tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Życzymy kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia i radości, ciągłego uśmiechu na twarzy, jak i również tego, aby cieszyć się życiem, w każdym jego momencie.

złote gody 2023.jpeg