"Piracka Noc z Andersenem" w Szkole Podstawowej w Zajączkach Drugich

"Piracka Noc z Andersenem" w Szkole Podstawowej w Zajączkach Drugich to wyjątkowa impreza czytelnicza, w której miała przyjemność uczestniczyć nasza ekodoradczyni Joanna. 

Wieczorem, 31 marca 2023 roku, Szkoła Podstawowa W Zajączkach Drugich zamieniła się w magiczne miejsce, pełne piratów i piratek, które w połączeniu z niezwykłym wystrojem, nadało niepowtarzalny charakter temu wydarzeniu.

Uczniowie klas 1-3 słuchali baśni Andersena, czytanych przez... piratów. Ekodoradczyni przeczytała dzieciom baśń pt. "Stokrotka", na podstawie której prowadzono później bardzo interesujące dyskusje z małymi piratami odnośnie dbania o otaczające nas rośliny i zwierzęta. Były też ekologiczne zagadki i quizy np. "Czy smog pachnie zapachem stokrotek", na które dzieci odpowiadały bezbłędnie. Każde dziecko otrzymało stokrotkę w doniczce mającą zachęcić do dbania o rośliny.

Na koniec ekodoradca przekazał piratom i piratkom list w butelce (znaleziony nad morzem) oraz mapę skarbów. Przy kolejnym spotkaniu ma się dowiedzieć co mali odkrywcy znaleźli.

To był cudowny czas. Dziękujemy za zaproszenie. 

1.jpeg 1a.jpeg 2.jpeg 4.jpeg