Szlachetna Paczka w Powiecie Kłobuckim

Szlachetna Paczka w Powiecie Kłobuckim.

Burmistrz Gminy Krzepice - Krystian Kotynia zachęca do wzięcia udziału w akcji Szlachetna Paczka.

Szlachetna Paczka w tym roku organizowana jest w Kłobucku. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Marty Kik, liderki rejonu Krzepic, akcja rozrosła się na cały powiat kłobucki.

Szlachetna Paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Rodziny są odwiedzane przez wolontariuszy, którzy działają w terenie.

Darczyńcą może zostać każdy. Grupa przyjaciół, znajomych z pracy, młodzież organizując akcję w szkole, do zrobienia paczki można zaangażować krewnych, znajomych, kolegów z pracy czy szkoły.

Wolontariusze przez ostatnie tygodnie odwiedzają rodziny żyjące w trudnych warunkach, poznają ich sytuację i potrzeby. Od otwarcia baz, czyli 12-12 listopada, poszukują dla nich darczyńców. Finał akcji odbywa się 10 i 11 grudnia.

Magazyn Szlachetnej Paczki  w tym roku mieści się w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku, przy ul. Ks. Skorupki 46. Można do niego dostarczać produkty spożywcze, odzież, obuwie, kosmetyki. Z magazynu paczki zostaną przewiezione przez wolontariuszy do potrzebujących rodzin.

W tym roku wolontariusze rejonu powiatu kłobuckiego włączyli do Szlachetnej Paczki 27 rodzin, z czego 18 rodzin znalazło darczyńców a 9 wciąż czeka na swojego darczyńcę.

Wolontariusze rejonu powiatu kłobuckiego zostali darczyńcami dla 1 z 27 rodzin.  Jest to pełna miłości i serdeczności rodzina: mama, tata i ich 4 szczęścia, w tym trojaczki, które urodziły się tego lata.

Pomóc może każdy poprzez udział w zbiórce. Poniższe linki dotyczą wybranej przez wolontariuszy powiatu kłobuckiego 6-osobowej rodziny oraz 9 rodzin, które jeszcze nie znalazły darczyńców.

https://www.facebook.com/events/1447547842447057/  

https://zrzutka.pl/gur8mn?utm_medium=social  

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/lista-rodzin/215

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji Szlachetna Paczka.

szlachetna_paczka_720.png