Samorząd Gminy Krzepice po raz kolejny apeluje, że pojawiają się oszustwa na pompy ciepła i panele fotowoltaiczne!

Uwaga! Oszustwa na pompy ciepła i panele fotowoltaiczne.

 

W ostatnim czasie mamy do czynienia z wyraźnym wzrostem zainteresowania odnawialnymi źródłami energii. Polacy coraz częściej decydują się na wymianę starego pieca na pompę ciepła. Część osób decyduje się również na montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących pompy ciepła lub panele fotowoltaiczne w bardzo atrakcyjnej cenie. Często pod takimi ofertami kryją się nieuczciwi sprzedawcy/wykonawcy chcący się wzbogacić kosztem innych osób lub wyłudzić dane osobowe.

 

Firmy te często powołują się na współpracę z innymi urzędami. Samorząd Gminy Krzepice informuje, że Urząd Miejski w Krzepicach, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie nie współpracują z żadnymi firmami instalatorskimi lub sprzedającymi pompy ciepła lub panele fotowoltaiczne.

 

Jak uniknąć oferty oszustów?

  • upewnij się, że firma istnieje i działa legalnie

  • nie decyduj się na oferty w podejrzanie niskich cenach i promocje „ważne tylko dzisiaj”. Uważaj też na zaliczki bez pokrycia i fałszywe formularze

  • sprawdź doświadczenie wykonawcy. Pamiętaj też, że nie wszystkie opinie w internecie są prawdziwe

  • daj sobie czas do namysłu i dokładnego zapoznania się z ofertą

  • nie podpisuj umowy której nie przeczytałeś lub nie rozumiesz

  • sprawdź oferty innych firm

 

Pamiętaj!

Jeśli umowa zakupu i montażu pompy ciepła lub instalacji fotowoltaicznej została zawarta na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa (np. w twoim domu lub przez internet) masz prawo odstąpić od niej w ciągu 14 dni.