"Wieczór z Historią". 18 marca 2022 roku

 

Za nami pierwsze spotkanie w ramach projektu "Kto kim był w Krzepicach i okolicy", który zakończy się wydaniem publikacji książkowej o takim samym tytule wraz z podtytułem, a mianowicie: "Kto kim był w Krzepicach i okolicy? Słownik biograficzny".

18 marca 20222 roku swoimi wspomnieniami i efektami historycznych poszukiwań podzielili się: ks dr Kamil Kęsik, ks dr Michał Widera, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzepicach, pani mgr Iwona Głąb oraz emerytowany nauczyciel, były dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Krzepicach, pan mgr Stanisław Korzonek.

O artystyczną część spotkania zadbały solistki Karolina Mrugalska i Joanna Kopacz. Gospodarzami spotkania byli: Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Kamila Jarząb.

Do tworzenia haseł słownikowych zapraszamy wszystkie osoby mające wiadomości na temat swoich przodków, którzy pełnili ważne i mniej ważne funkcje społeczne lub byli „zwykłymi” obywatelami (którzy choć w minimalnym stopniu wnieśli wkład w rozwój Krzepic i okolicy). Biogramy można przesyłać na adres: slownik.krzepice@onet.pl .

Jednocześnie Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Krzepickie Wieczory z Historią", które odbędzie się 24 czerwca 2022r. (piątek) o godz. 18.00. Warto zapisać tą datę w swoich kalendarzach!