XXVII Ogólnopolski Bieg “Krzepkich” im. Kazimierza Zembali i wydarzenia towarzyszące

W niedzielę 5 września br. na stadionie sportowym Miejsko Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Liswarta w Krzepicach odbył się XXVII Ogólnopolski Bieg “Krzepkich” im. Kazimierza Zembali.

 W biegu głównym na dystans 10 km udział wzięły 83 osoby, w biegu dzieci i młodzieży łącznie uczestniczyło 306 osób. W związku z 75-leciem istnienia klubu zorganizowany był dodatkowy bieg na dystans 5 km pod nazwą “Krzepka Piątka”, w którym biegło 97 osób.

 Poniżej wyniku biegu:

            -          Bieg główny: https://my.raceresult.com/179167/results#10_027C4A

-          “Krzepka Piątka” https://my.raceresult.com/179168/#5_DDBD48

W trakcie trwania imprezy Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia, Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Kluba i Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Bożena Kozak wręczyli nagrody sportowe Gminy Krzepice za osiągnięcia szkoleniowe z młodzieżą w 2020 roku dla Pana Wiesława Drab i Dariusza Jankowskiego.

W zorganizowanym przez Gminę Krzepice i ZOZ w Kłobucku punkcie szczepień zaszczepiło się 80 osób.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się także konsultacje diagnostyczne dotyczące programu Profilaktyka 40 PLUS realizowane przez przedstawicieli NFZ,  osoby skorzystały z możliwości wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego /EKUZ/, Stowarzyszenie Częstochowskich Amazonek edukowało w zakresie profilaktyki raka piersi, raka jąder i prostaty, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń „EcoSerce” w zakresie profilaktyki chorób serca, a Fundacja Diabeciaki w zakresie cukrzycy i otyłości / wykonywano pomiar cukru, mierzono ciśnienie /.

Odbywały się również konsultacje programu “Czyste Powietrze”, a w ramach Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań dyżur pełnił rachmistrz.

 Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji “Biegu Krzepkich” wraz z wydarzeniami towarzyszącymi.

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg

4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg

10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg

1.jpeg 2.jpeg