WIECZORNICA PATRIOTYCZNA. 10 listopada 2018r.

Wszyscy mogli wziąć udział we wspólnej, artystycznej wędrówce po kartach naszej historii. Program wieczornicy składał się z dwóch części. W pierwszej wystąpilipodopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dankowicach, którzy zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony dziejom polskiej pieśni patriotycznej. Była to opowieść o odradzaniu się niepodległej Ojczyzny i o tym, jak twórczość muzyczna kształtowała ducha narodu. Montaż przygotowała pani Bożena Mazurek. Na zakończenie tej opowieści został odśpiewany Hymn Państwowy.
Drugą częścią Wieczornicy była Gala Laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki „Śpiewajmy dla Niepodległej”, do którego przesłuchania odbyły się w sali kinowej 29 października bieżącego roku. Inicjatywa wspólnego śpiewania dla Niepodległej cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – w eliminacjach uczestniczyło 73 solistów. Celem festiwalu była artystyczna integracja dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów z terenu gminy Krzepice, popularyzowanie śpiewu oraz amatorskiej twórczości artystycznej, jak również edukacja muzyczna i historyczna. Uczestnicy prezentowali jeden utwór w języku polskim nawiązujący tematycznie do Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Mógł pochodzić z wybranej epoki historycznej lub być utworem współczesnym, wykonywanym przez artystów polskiej sceny muzycznej. Komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru, emisję głosu, staranność i dokładność wykonania, dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Podczas Wieczornicy Patriotycznej mogliśmy ponownie wysłuchać wykonań osób, które znalazły się w gronie laureatów.
Wszyscy soliści, zarówno laureaci, jak i osoby wyróżnione, otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach (książki, gry edukacyjne i zabawki). Osoby dorosłe otrzymały podwójne zaproszenia do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na spektakl „Przyjazne dusze”.
Na zakończenie Wieczornicy głos zabrał Burmistrz Krzepic, Krystian Kotynia. Wieczór uświetnił gość specjalny - jurorka festiwalu „Śpiewajmy dla Niepodległej” Karolina Jędrak, która wykonała piosenkę „TAKI KRAJ”.