Gminny Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom” rozstrzygnięty

Słowa uznania dla uczestników konkursu, nauczycieli, opiekunów i rodziców, wreszcie nazwiska zwycięzców, wręczenie toreb wypełnionych nagrodami  oraz pamiątkowych dyplomów –  znamy już oficjalne podsumowanie etapu Gminnego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.  Zorganizował go Zarząd Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krzepicach.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży nie tylko ochroną przeciwpożarową, ale także tradycją i życiem strażackich środowisk, a przy okazji rozwój uzdolnień plastycznych.  Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić udział jednostek straży pożarnych podczas różnych akcji, np. w trakcie zwalczania klęsk żywiołowych, w czynnościach ratowniczo-gaśniczych, czy w zawodach.

 Do etapu gminnego wpłynęło łącznie aż siedemdziesiąt prac.

Jury w składzie: Ewelina Turliński, Mariola Kluba i Mirosław Wojtyra oceniło prace i wyłoniło zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia.

Uroczyste odczytanie protokołu konkursowego nastąpiło w Gminnym Ośrodku Kultury. Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia podziękował uczestnikom etapu gminnego, podkreślając jednocześnie, że przedszkolaki i uczniowie zaangażowali się w konkurs dzięki nauczycielom oraz opiekunom. Dodał, że z pewnością spośród tych młodych ludzi wyrosną w przyszłości strażacy, którzy zapewnią nam bezpieczeństwo.

Protokół odczytał Dariusz Pilśniak, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Kłobucku, pomysłodawca konkursu.

Komisja nagrodziła i wyróżniła uczestników konkursu w następujących kategoriach:

 

KATEGORIA WIEKOWA – PRZEDSZKOLE

I miejsce - Wiktoria Hibner  Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Krzepicach (opiekun pani Elżbieta Błach)

II miejsce - Maciej Krotla  Oddział Przedszkolny w Starokrzepicach (opiekun pani Małgorzata Strugała)

III miejsce - Amelia Gajdos  Oddział Przedszkolny w Starokrzepicach (opiekun pani Małgorzata Strugała)

Wyróżnienie - Borys Pilarz  Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Krzepicach (opiekun p. Elżbieta Błach)

 

KATEGORIA WIEKOWA – SZKOŁA PODSTAWOWA klasy I-III

I miejsce - Anna Grondys  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Krzepicach (opiekun p. Magdalena Pilarz)

II miejsce - Antoni Burda     Szkoła Podstawowa Nr 2 w Krzepicach (opiekun p. Małgorzata Warzyszyńska)

III miejsce - Natalia Wróblewska  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Krzepicach (opiekun p. Małgorzata Pilarz)

Wyróżnienie - Patryk Kluba  Zespół Szkół w Starokrzepicach (opiekun p. Marlena Brodziak)

 

KATEGORIA WIEKOWA – SZKOŁA PODSTAWOWA klasy IV-VI

I miejsce - Jakub Kiedrzyn  Zespół Szkół w Starokrzepicach (opiekun p. Ewa Kluba)

II miejsce - Eliza Wróblewska  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Krzepicach (opiekun p. Wiesława Kluba)

III miejsce - Mateusz Orzełek  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Krzepicach (opiekun p. Agnieszka Wiśniewska)

Wyróżnienie - Igor Jagieła  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krzepicach (opiekun p. Ewa Jackiewicz)

 

KATEGORIA WIEKOWA – GIMNAZJUM

I miejsce - Agata Jagieła  Gimnazjum w Krzepicach (opiekun p. Mariola Kluba)

II miejsce - Julia Kowalska Gimnazjum w Krzepicach (opiekun p. Mariola Kluba)

III miejsce - Julia Franas  Gimnazjum w Krzepicach (opiekun p. Mariola Kluba)

Wyróżnienie - Martyna Prusko  Gimnazjum w Krzepicach (opiekun p. Mariola Kluba)

 

Warto dodać, że trzech uczestników etapu gminnego Konkursu zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego.Są nimi: Jakub Kiedrzyn, Agata Jagieła i Julia Kowalska.

2.jpeg   4.jpeg

3.jpeg   7.jpeg

6.jpeg   8.jpeg

9.jpeg   10.jpeg

11.jpeg   13.jpeg

14.jpeg   15.jpeg

16.jpeg   17.jpeg

19.jpeg   20.jpeg

21.jpeg   22.jpeg

23.jpeg   24.jpeg

25.jpeg   26.jpeg

27.jpeg   28.jpeg

29.jpeg   30.jpeg

31.jpeg   32.jpeg

1.jpeg