Koncert Kolęd w odnowionej sali kinowej

5 stycznia 2020r. w naszej odnowionej sali kinowej odbył się Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu góralskiej kapeli „Ciupaga”.
Żywiołowe utwory folkowe przypadły do gustu bardzo licznie zgromadzonej widowni. Wyjątkowy, muzyczny i świąteczny klimat tworzyło bardzo bogate instrumentarium, gdzie obok skrzypiec, akordeonu i kontrabasu pojawiły się cymbały, altówka węgierska i cajon.

Podczas koncertu nie zabrakło również noworocznych życzeń, które złożyli wszystkim przybyłym: Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia, Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Kluba oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach, Kamila Jarząb.

Góralski koncert był pierwszym wydarzeniem zorganizowanym w wyremontowanej sali kinowej.
Po dłuższej przewie budynek ponownie będzie służył mieszkańcom naszej gminy.

Inwestycja została zrealizowana przez GOK w ramach programu „Infrastruktura Domów Kultury” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 177 000,00 zł. Wkład własny na realizację projektu, decyzją Burmistrza i Rady Miejskiej w Krzepicach, został przekazany w formie dotacji celowej z budżetu gminy Krzepice w wysokości 159 925,41 zł.